F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

KILAR W ROCZNICĘ URODZIN. KATOWICE 2017

 

ORGANIZATORZY:

HALA WIDOWISKOWO SPORTOWA SPODEK, MM COMMUNICATIONS, FUNDACJA LUDZKI GEST JAKUB BŁASZCZYKOWSKI

WSPÓŁGOSPODARZ: KATOWICE, MIASTO MUZYKI UNESCO

 

Krzesany, Orawa, Polonez z „Pana Tadeusza”, Walc z „Ziemi Obiecanej” – 24 września br. w Spodku odbędzie się koncert z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. Wydarzenie uświetni tegoroczne 152. urodziny Katowic – Miasta Muzyki UNESCO. 


W spektakularnym widowisku udział wezmą:
- Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka
- Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka
- Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia
 
Gościem specjalnym koncertu będzie Ingolf Wunder, światowej sławy pianista, laureat II nagrody w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.
 
Bilety dostępne na platformie eventim.pl oraz w stacjonarnie w salonach sieci Empik.
 
Jedyne takie wydarzenie w Polsce:
 
wielkie widowisko muzyczne
utwory znane z filmów i klasyka muzyki poważnej
multimedia i efekty świetlne
ponad 200 muzyków
2 sceny
3 znakomite orkiestry
 
 
Dwugodzinny spektakl muzyczny rozegra się na dwóch dużych scenach, w towarzystwie skrojonej na miarę wielkiego widowiska oprawy wizualnej i spektakularnych efektów świetlnych.  Obok najwybitniejszych utworów muzyki klasycznej, m.in.: fragmentów koncertów fortepianowych, Krzesanego, Orawy, Siwej Mgły, w repertuarze znajdą się również dzieła muzyki filmowej, m.in.: Marsz Kawalerii z „Kroniki Wypadków Miłosnych” w reż. Andrzeja Wajdy, Mazur z „Zemsty” w reż. Andrzeja Wajdy, Pieśń o Małym Rycerzu z „Przygód Pana Michała” w reż. Jerzego Hoffmana, Polonez z „Pana Tadeusza” w reż. Andrzeja Wajdy, Walc z „Trędowatej” w reż. Jerzego Hoffmana, Walc z „Ziemi Obiecanej” w reż. Andrzeja Wajdy, The Party z „Draculi” w reż. F. F. Coppoli.
 
 
Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.