F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

RELACJA Z KONFERENCJI PRASOWEJ 19.10.2017

Zapraszamy w czwartek 19 października br. o godz. 13.30 do Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach na konferencje prasową poprzedzającą jubileuszowy, X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.

Wezmą w niej udział:
Marzena Diakun – laureatka II nagrody IX MKD z 2012 r., najwyżej dotąd sklasyfikowany polski dyrygent w naszym konkursie
Agnieszka Młynarczyk i prof. Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrektorzy X MKD
Andrzej Kosowski – dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, współorganizującego Konkurs
oraz przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Urzędu Miasta Katowice.

Tematem konferencji będą wydarzenia X MKD oraz przebieg konkursu w transmisji internetowej, harmonogram koncertów, przesłuchań i imprez towarzyszących oraz – przez udział Marzeny Diakun – pokonkursowe losy laureatów.

  

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.